Połaniec: Dobry start zapaśniczek

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Mocne  wejście z sezon startowy Czarnych Połaniec – Natalia Szkwarek wywalczyła brązowy medal pucharu Polski kadetek w zapasach kobiet.

W Karlinie odbywał się I Puchar Polski Kadetek (grupa wiekowa 15 – 17 lat) w zapasach kobiet. To centralna impreza zapaśnicza – pierwsza z dwóch eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Do turnieju przystąpiło 135 zawodniczek z 57 polskich klubów. Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec reprezentowały trzy zawodniczki: Natalia Szkwarek, Natalia Przekota i Monika Laska.
Największym sukcesem okazał się start Natalii Szkwarek, która w kategorii do 40 kg zdobyła brązowy medal, zapewniając sobie tym samym awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Monika Laska w kategorii do 65 kg wywalczyła 12 miejsce, a Natalia Przekota w kategorii do 61 kg zajęła 14 miejsce.