Baranów Sandomierski. Jak się miewa TSSE Euro Park Wisłosan?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Inwestorzy działający na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Wisłosan, jej władze, samorządowcy, przedstawiciele instytucji okołobiznesowych, szkół oraz uczelni spotkali się aby podsumować miniony rok działalności strefy oraz rozmawiać o przyszłości. Wydarzenie zorganizowano w Zespole Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim.

Mówi Tomasz Miśko dyrektor oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu, która zarządza strefą.

A zeszły rok to 37 wydanych decyzji o wsparciu, z czego 9 z nich wydano dla firm z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Kwota, jaką w 2023 roku firmy zainwestowały w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Inwestycyjnej Euro Park Wisłosan wyniosła blisko miliard dwieście milionów złotych. To plasuje ją na pierwszym miejscu pośród stref zarządzanych przez ARP.

Wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie Łukasz Kotapski w swoim wystąpieniu zwrócił się do inwestorów.

Firmy prowadzące działalność Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Inwestycyjnej aktywnie współpracują szkołami średnimi i zawodowymi z regionu. Takim przykładem jest na przykład Zespół Szkół numer 2 w Nowej Dębie. Mówi dyrektor placówki Bogumiła Małajowicz.

Spotkanie było okazją do wręczania okolicznościowych statuetek. Tą, dla „Lidera Współpracy Samorządowej” odebrał burmistrz miasta i gmina Nowa Dęba Wiesław Ordon. Podkreślił, on, że wyróżnienie to uhonorowanie działań samorządu wielu kadencji. W obliczu likwidacji przemysłu siarkowego czy restrukturyzacji Dezametu, przez co wielu ludzi nagle straciło pracę, wsparcie tworzącej się strefy ekonomicznej było dobrym pomysłem. Dzięki temu dziś w podstrefie Nowa Dęba są nowe drogi, kanalizacja czy wodociągi. – Mamy także plany, jeśli chodzi o tereny inwestycyjne w Chmielowie – dodał burmistrz.

Zwieńczeniem wydarzenia był panel dyskusyjny, podczas którego eksperci różnych dziedzin oraz przedstawiciele firm rozmawiali o rozwoju Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w obliczu uwarunkowań ekonomicznych, prawnych, rynku pracy oraz sytuacji za wschodnią granicą.