Mielec: Cztery medale, dwa złote i dwa brązowe dla LKS Stal Mielec.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

We Włocławku zakończyły się 53. Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce. W zawodach udział wzięło blisko 1000 zawodników z 249 polskich klubów, wśród nich siedmiu młodych lekkoatletów reprezentujących Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec.
Mielczanie zdobyli cztery medale, dwa złote i dwa brązowe.
Pierwsze medale zdobyły podopieczne Ryszarda Jakubowskiego, które rozegrały konkurs rzutu młotem. Maria Duszkiewicz posyłając w ostatniej próbie młot na odległość 61.56 przypieczętowała zwycięstwo, równocześnie poprawiając swoje dotychczasowe osiągnięcie o ponad cztery metry. Brązowy medal przypadł w udziale Julii Szady. W najlepszej trzeciej kolejce uzyskała 52.81 metra.
Rewelacyjny występ zanotował trójskoczek Jakub Róg, który ostatnim skokiem na odległość 14.63 wydarł „złoto” faworytowi konkursu Cezaremu Wilkowi (14.37). Wychowanek Tomasza Torby poprawił swój najlepszy dotychczasowy wynik o ponad pół metra.
Brązowy medal w chodzie na 10 000m wywalczył podopieczny Marzeny Kulig – Cristian Ielo. Ubiegłoroczny srebrny medalista z Radomia przekroczył linię mety z czasem 50:09.31.
4 medale Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec, uplasowało mielecki klub na 4 miejscu klasyfikacji medalowej (9 w klasyfikacji punktowej klubów), natomiast 8 medali zdobytych przez Podkarpacie to również 4 miejsce w klasyfikacji województw.