Mielec: Dobry weekend dla sportu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

We wczorajszym spotkaniu piłkarze Stali Mielec pokonali u siebie Koronę Kielce 2:1, odnosząc pierwsze na swoim obiekcie ligowe zwycięstwo w 2023 roku. Trzy punkty mocno przybliżyły ich do utrzymania w Ekstraklasie.
Dla szkoleniowca Biało Niebieskich Kamila Kieresia niedzielne spotkanie z Drużyną Kielc był pojedynkiem wagi ciężkiej

Jak dodaje trener ekstraklasowej Stali, w przerwie mówiliśmy między sobą, że jesteśmy gotowi, aby wygrać z Koroną.

Mecz był dwa razy przerywany. Po raz pierwszy w 22. minucie, ze względu na odpalenie środków pirotechnicznych przez fanów Korony. Grę wznowiono po blisko 2 minutach, podobnie miało to miejsce w drugiej połowie – w 74. minucie – race odpalili fani Stali po tym, jak Kruk zdobył gola na 2:1. Także w tym przypadku grę wznowiono po ok. dwóch minutach.
Natomiast na weekendzie mistrzynie 1. ligi kobiet w piłce siatkowej podejmowały w Mielcu Karpaty Krosno. Był to drugi mecz w fazie play-off pomiędzy tymi drużynami. ITA TOOLS Stal Mielec pokonały Krosno 3:0 i jako pierwsza drużyna zameldowała się już w wielkim finale, który odbędzie się w dniach 12-14 maja w Mielcu.