Mielec: Mielczanie na Igrzyskach Olimpijskich.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Dawid Tomala wychowanek klubu z Bierunia sensacyjnie zdobył złoto Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polak startujący w chodzie na 50 km finiszował kilkadziesiąt sekund przed rywalami. 31-latek sprawił jak dotąd jedną z największych niespodzianek igrzysk. Tomala metę pokonał z czasem 3 godziny 50 minut i 8 sekund. W biegu tym brało udział także 2 zawodników z Polski: z LKS Stal Mielec Rafał Augustyn oraz pochodzący z Niska Artur Brzozowski. Zawodnikowi z Mielca nie udało się zakończyć biegu, natomiast Artur Brzozowski pokonał metę na 12 pozycji.

Dziś o 9:30 czasu polskiego rywalizację rozpoczęła także jako jedyna reprezentantka Polski. Katarzyna Zdziebło, zawodniczka LKS Stal Mielec, która wystartowała w chodzie sportowym kobiet na 20 kilometrów. Dystans ten zakończyła na miejscu 10. z czasem 1 h:31m:29s. Gratulujemy.