Mielec: Przygotowania do sezonu Superligi.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Za piłkarzami ręcznymi z Mielca kolejny mecz przygotowujący zespół do sezonu 2021/22. Tym razem mieleccy szczypiorniści zagrali u siebie z Energa MKS Kalisz. Początek sparingu był bardzo niekorzystny dla SPR Stali Mielec. Zespół przegrywał trzema bramkami. Dopiero w końcówce pierwszej połowy mielczanie zaczęli odrabiać straty. Druga połowa należała do zespołu Stali. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 26:26. Spotkanie to komentuje trener mielczan, Rafał Gliński.

Superliga ogłosiła terminarz meczów PGNiG Superligi na nadchodzący sezon. W rozgrywkach PGNiG Superligi wystartuje 14 klubów, które w trakcie sezonu rozegrają 26 serii podzielonych na dwie rundy. Pierwsza z nich rozpocznie się już 4 września. Ostatnia seria I rundy zostanie rozegrana w sobotę, 11 grudnia. Następnie kluby czeka przerwa w rozgrywkach. Jest ona związana ze startem biało-czerwonych w turnieju Mistrzostw Europy, który odbędzie się w styczniu na Węgrzech i Słowacji.