Mielec:  Wicemistrzowie pokonali Stali

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

W meczu 30. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy PGE Stal Mielec przegrała  u siebie z wicemistrzem Polski  Legią Warszawa, 1:3.

Worek z bramkami  w 21 minucie otworzył Legionista Jozue, pewnie wykonując rzut karny. Do remisu w 39 minucie doprowadził zawodnik Stali  Ilya Shkurin. W 77 na 2:1 podwyższył Bartosz Kapustka. Wynik meczu ustalił gracz Legii Maciej Rosołek, który  w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał rzut karny.

Trener Stali Mielec Kamil Kiereś mimo porażki dziękował zespołowi za otwartą grę z przeciwnikiem.

Szkoleniowiec Legii Warszawa Goncalo Feio zaznacza, że Stal Mielec była trudnym rywalem, szczególnie na własnym terenie.

Udany występ w zespole gospodarzy zanotował wracający do składu Stali Łukasz Gerstenstein.

Dla Legii była to pierwsza wygrana po serii trzech kolejnych remisów.