Mielec:  Zdobyli miejsce na podium

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Trzecie miejsce zajęła  drużyna Akademii  Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje z Mielca  w międzynarodowym turnieju w piłce nożnej rozgrywanym  z okazji Dnia Dziecka. W zawodach brało udział 12 ekip z czterech krajów: po dwie  z Ukrainy i  ze Słowacji oraz 8 polskich drużyn  z województwa  podkarpackiego i  świętokrzyskiego. W sumie ponad 140 młodych piłkarzy. Jak podkreśla trener słowackiej drużyny Start Svinica  spotkania takie pozwalają młodym piłkarzom na szkolenie swoich umiejętności a także na poznawanie się wzajemne i nawiązywanie koleżeńskim relacji a te nie mają granic państwowych.

Jak ważne są  takie turnieje dla młodych osób mówi Mariusz Bec  z Akademii  Piłkarskie Nadzieje.

Ostatecznie turniej wygrała drużyna z Ukrainy FC FSG Użgorod. Dalsze miejsca zajęły drużyny ze Słowacji – Tesla Stropkov i Start Svinica oraz  Czarnych Połaniec. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni  pamiątkowymi medalami oraz dyplomami a także upominkami. Wydarzeniu patronowało Radio Leliwa.