Mielec: Biegi Uliczne.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W biegu głównym na 3 km zwyciężył Volodymyr Kyts z Kijowa w czasem 8,34,09. Drugie miejsce zajął Artur Kern z Unii Hrubieszów – 8:36,44. Na trzeciej pozycji uplasował się Ukrainiec Iurii Vykhopen – 8:39,27. Wśród kobiet na 3 km najszybsza była zawodniczka ze Stalowej Woli Danuta Urbanik – z czasem 9:39,31. Drugą pozycję wywalczyła Matylda Kowal z Rzeszowa – 9:41,25, na trzecim miejscu dobiegła Julia Ignatowa z Ukrainy – 9:47,22. W klasyfikacji zawodników z powiatu mieleckiego powyżej 30 lat wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Dybek z Salomon Suunto Team – 9:50,11. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Łączak z czasem 10:56,37. Organizatorem imprezy był Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec. Patronowało radio Leliwa. (Tomasz Łepa)

Paulina Buziak, zawodniczka chodu sportowego z LKS Stal Mielec mistrzyni Polski ma nadzieję , że w przyszłości będzie więcej tego typu rodzaju imprez na mieleckim stadionie:

Jak tłumaczy Rafał Augustyn, mistrz polski w chodzie sportowym na dystansie 50km, trzeba od najmłodszych lat pokazywać wartość sportu:

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu odbyły się XXI Ogólnopolskie Biegi Uliczne. Jak co roku impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Do biegu głównego zgłosiło się ponad 160 osób,– takiego zainteresowania udziałem nie spodziewali się sami organizatorzy- mówi Stanisław Zioło, trener LKS Stal Mielec: