Mielec: Hortus Musicus w Leżajsku.
Zespół tworzą:: Olga Szęszoł, Joanna Talarek, Agnieszka Gurgul, Milena Dworkiewicz, Marcelina Szczurek i Aleksandra Skrzypek. Mecenat artystyczny nad Hortus Musicus, sprawuje Mielecka Szkoła Biznesu.
(Tomasz Łępa)
Zespół regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach i warsztatach, między innymi w Ogólnopolskich Letnich Warsztatach Muzyki Dawnej w Kaliszu, Gorzowskich Spotkaniach z Muzyką Dawną, Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką Dawną w Starachowicach, Trzcińskich Spotkaniach z Muzyką Dawną w Trzcińsku-Zdroju, Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną czy Festiwalu Muzyki Dawnej w Świeradowie Zdroju. Przed zespołem kolejny projekt muzyczny- mówi Olga Szęszoł.
Zespół Muzyki Dawnej Hortus Musicus działający przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu od 1998 roku uznawany jest za jeden z najlepszych zespołów muzyki dawnej w swojej kategorii wiekowej w Polsce. Wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany na Festiwalu Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu. Jak mówią sami muzycy: Olga Szęszoł oraz Milena Dworkiewicz zespół jak na razie nie może sobie pozwolić na wakacje.
Recital organowy polskiego organisty Michała Kocota oraz występ Zespołu Muzyki Dawnej Hortus Musicus z Mielca znalazły się w programie koncertu XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, trwającego w Leżajsku. Członkowie zespołu Hortus Musicus wykonali dzieła twórców z XV i XVI stulecia, między innymi hiszpańskiego kompozytora, dramatopisarza i poety Juana del Encinay. Jak mówi organizator festiwalu, mielecki zespół to perełka w muzyce dawnej.