Mielec: Reprezentacja powiatu mieleckiego na zawodach.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na stadionie sportowym w Skołyszynie (pow. jasielski) odbyły się IX Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF, które zarazem były eliminacjami do tegorocznych zawodów krajowych. W zawodach udział wzięło 35 drużyn (17 dziewczęcych i 18 chłopięcych) z 16 powiatów woj. podkarpackiego. Powiat mielecki reprezentowały drużyny z miejscowości Malinie II i Kiełków. Zgodnie z regulaminem zawody były rozgrywane w konkurencjach: rozwinięcie bojowe, bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami oraz w dodatkowej konkurencji musztra. Drużyny reprezentujące, a zarazem promujące powiat mielecki uplasowały się na następujących pozycjach: dziewczęca drużyna MDP OSP Kiełków zajęła 8 miejsce na 17 startujących drużyn, zaś chłopięca drużyna MDP OSP Malinie II zajęła 9 miejsce na 18 startujących drużyn. Udział obu drużyn wspierali swoją obecnością komendant powiatowy PSP w Mielcu – bryg. Stanisław Rączka, prezes zarządu mieleckiego Związku Powiatowego OSP Franciszek Augustyn, st. kpt. Łukasz Kapinos oraz gminny komendant OSP w Tuszowie Narodowym Kazimierz Nowak. Udział obu drużyn w zwodach objął swoim patronatem starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła.