Mielec: Triumf Filipa.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Na kortach mieleckiego MOSIR-u przy ulicy Kusocińskiego rozegrano po raz czwarty turniej tenisa ziemnego z okazji Święta Flagi RP, po hasłem „Z kortów na barykady – Ignacy Tłoczyński bohater Flagi Narodowej”.
Na starcie stanęło dwudziestu zawodników, w tym Józef Płaszczyca z Dębicy i Adam Kowalewski z Warszawy. Po zażartych i pasjonujących eliminacjach w półfinale Paweł Ciuła pokonał Bartka Stępnia 6-0,6-4, a Filip Machowski Jarosława Marca 6-1, 6-0.
W meczu o trzecie miejsce Stępień okazał się lepszy od Marca wygrywając 6-4, 2-6, 10-4, natomiast Filip Machowski pokonując Pawła Ciułę w wielkim finale 6-1, 6-3 wygrał całe zawody.
Obaj w nagrodę, którą ufundował europoseł Tomasz Poręba, pojadą na wycieczkę do Brukseli. Ze strony starostwa powiatu mieleckiego upominki dla zwycięzców wręczył starosta Zbigniew Tymuła, a Joanna Rębisz członkini zarządu przekazała specjalną nagrodę dla mieleckiej legendy tenisa, najstarszego zawodnika turnieju, 76-letniego Jerzego Michalskiego.