Od adaptacji pomieszczeń oddziału ginekologicznego rozpocznie się remont porodówki w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.
A więc działka medyczna dla firmy nie jest nowością. Choć w regionie, również w Stalowej Woli Skanska bardziej jest znana z inwestycji drogowych. Ma na swoim koncie także terminal pasażerski w Jasionce, czy oczyszczalnię ścieków w Stalowej Woli. A jak sobie poradzi ze stalowowolską porodówką, okaże się pod koniec roku, bo tyle ma potrwać modernizacja.
(Marta Górecka)
W ramach przebudowy oddziałów cały trakt porodowy wyposażony zostanie również w nowoczesny system klimatyzacji. Dzięki przebudowie klatki schodowej cały drugi pawilon szpitala zostanie dostosowany do wymogów ochrony przeciwpożarowej. W efekcie modernizacji oddział położniczo-neonatologiczny będzie dysponował łącznie 16 łóżkami działającymi w systemie 'rooming in', w 4 salach jednołóżkowych z osobnymi łazienkami oraz w 6 salach dwułóżkowych dla matek z noworodkami. Na oddziale znajdzie się również 11 stanowisk dla noworodków obserwowanych, sala intensywnej opieki medycznej i sala wcześniaków. Wyremontowane zostaną także pomieszczenia bloku porodowego, m.in. sala cesarskich cięć. Blok porodowy oprócz sal do porodów rodzinnych i porodów w wodzie będzie miał też dwustanowiskową salę porodową. A wszystko za ok. 4 mln 230 tys zł, z czego 2 mln 700 tys zł wyłożył powiat stalowowolski, reszta pochodził z NFOŚ. Skanska na Podkarpaciu do tej pory nie wykonywała zadań w placówkach medycznych, ale ma już na swoim koncie tego inwestycje.
Chodzi o to, by na czas remontu Oddziału Położniczego i Neonatologicznego oraz bloku porodowego umożliwić funkcjonowanie oddziału i odbiór porodów.
Prace dostosowawcze mają potrwać ok. 2-3 tygodni. Po tym czasie ruszy właściwy remont. Joanna Sitarz z Zespołu ds. Komunikacji firmy Skanska, która wykonuje prace na oddziale przyznała, że zakres remontu nie tylko znacząco poprawi warunki porodów