Połaniec. Nagrodzili młodych sportowców

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Sześćdziesięciu ośmiu młodych sportowców z terenu Połańca odebrało między innymi z rąk burmistrza Jacka Nowaka stypendia za osiągnięte w 2023 roku wyniki w sporcie. W Centrum Kultury i Sztuki wręczono nagrody dzieciom i młodzieży trenującym tenis stołowy, lekkoatletykę, siatkówkę i siatkówkę plażową, zapasy, piłkę nożną oraz pływanie. Wnioski o stypendium mogli składać zawodnicy i zawodniczki ze stowarzyszeń i organizacji sportowych, z terenu gminy Połaniec. Warunkiem było posiadanie wysokich wyników na arenie krajowej lub międzynarodowej.

W gronie stypendystów był osiemnastoletni Igor Szydłowski, który trenuje lekkoatletykę w klubie UKS Żaczek Połaniec. Jak mówi, sportem zaraził go tata, który jest także jego trenerem. Wśród jego ubiegłorocznych sukcesów jest między innymi 14 miejsce Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

Siedemnastoletni Kuba Tałaj z UKS Żaczek Połaniec odebrał stypendium za wyniki sportowe w lekkoatletyce. W 2023 zdobył między innymi 3 miejsce w przełajowych mistrzostwach województwa, które rozegrano w Połańcu. Jego zdaniem dodatkowe pieniądze zawsze wspomogą budżet młodego zawodnika.

Mateusz Pacyga od kilku lat trenuje siatkówkę plażową.

Natalia Szkwarek od dziecka trenuje zapasy. W ubiegłym roku zdobyła między innymi złoty medal w kategorii do 49 kilogramów na Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorek Młodszych Młodziczek, które rozegrano w Kraśniku.

W tegorocznym budżecie Połańca na stypendia sportowe zarezerwowano ponad 88,5 tysiąca złotych. Są one przyznawane w trzech stopniach, co oznacza kwoty: 350 zł, 210 i 105 zł. Te pieniądze wypłacane będą przez 10 miesięcy.

– Jesteśmy z was dumni – zwrócił się do młodych sportowców burmistrz Jacek Nowak.

– W porównaniu do 2022 przybyła nam liczba stypendystów co mnie bardzo cieszy – powiedział dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu Grzegorz Sobut.

Gościem specjalnym gali stypendialnej był Rafał Godzwon z Połańca. 48 latek w ubiegłym roku zajął zajął trzecie miejsce w rozgrywanych w Brazylii zawodach Brasil Ultra Tri, czyli 10-krotnym Ironmanie. Zawody ukończył z czasem 225 godzin, 9 minut i 47 sekund.

(Zdjęcie główne: Agnieszka Krupa/ UMiG Połaniec)