Połaniec: Zapaśnicy z kolejnymi medalami

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Z  trzema medalami powrócili połanieccy zapaśnicy z Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS z Białegostoku.
W zapasach mężczyzn rywalizowano w obydwu stylach – wolnym i klasycznym. O medale walczyli kadeci i młodzieżowcy. W zapasach kobiet o medale walczyły kadetki i młodzieżówki. W kategorii kadet (17 lat) startowały zawodniczki z 22 klubów reprezentujących 12 województw. Klasyfikację drużynową wygrała Industria LKS Znicz Chęciny a wojewódzką reprezentantki świętokrzyskiego. W mistrzostwach młodzieżówek startowały zawodniczki reprezentujące 19 klubów z 10 województw. Klasyfikację drużynową wygrał LKS Orzeł Namysłów a wojewódzką również województwo świętokrzyskie.
Ten podwójny sukces reprezentantek województwa świętokrzyskiego był zasługą zawodniczek z czterech klubów z regionu: MKS Czarni Połaniec, Stowarzyszenie Centrum Sportu i Rekreacji Staszów, ULKS Guliwer Kielce, Industria LKS Znicz Chęciny.
Do pierwszego miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej w tej grupie wiekowej swój wkład punktowy wniosły także dwie zawodniczki MKS Czarnych Połaniec: Natalia Szkwarek (5 miejsce) i Natalia Brzezińska (8 miejsce).
Również sukces województwa świętokrzyskiego w grupie wiekowej młodzieżówek nie obył się bez udziału zawodniczek z Połańca. Swój duży wkład wniosła tu zwłaszcza utytułowana zawodniczka Czarnych – Weronika Kapinos, która w kategorii wagowej do 62 kg wywalczyła srebrny medal. Na uwagę zasługuje kolejny medal Bartosza Tomali, który w kategorii wagowej do 71 kg w grupie wiekowej kadetów wywalczył dla Połańca brązowy medal.
W grupie wiekowej młodzieżowcy (do lat 23) również nie obyło się bez sukcesów dla Połańca – w kategorii wagowej do 70 kg brąz wywalczył Filip Damm.
Jak jednak podkreślił wiceprezes ds. sportowych Świętokrzyskiego Związku Zapaśniczego w Kielcach, a zarazem trener reprezentacji Czarnych Połaniec Tadeusz Szkwarek: „Cieszymy się z sukcesów naszych zawodników i zawodniczek, jednak występ na tak prestiżowej imprezie to nie tylko walka o medale, ale przede wszystkim możliwość sprawdzenia strategii trenerskiej i zdobycia cennych informacji, które posłużą w dalszej pracy szkoleniowej.”