Radni z komisji oświaty w Tarnobrzegu przeciwni likwidacji placówek
Radni będą głosować na projektami uchwał intencyjnych podczas Sesji Rady Miasta w najbliższy czwartek.
Uchwały nad którymi w czwartek będą głosowali radni są intencyjnymi. Przypominał prezydent Norbert Mastalerz.
Dyrektor Gimnazjum numer 1, Grażyna Wianecka przytaczała liczne osiągnięcia placówki. Na Sali obecni byli przedstawiciele Przedszkola numer 5 i zespołu Szkół w Miechocinie. Reforma oświaty w Tarnobrzegu jest nieunikniona tłumaczyła Anna Czaplińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu.
Wczoraj popołudniu sala konferencyjna Urzędu Miasta w Tarnobrzegu ledwie pomieściła delegacje rodziców i nauczycieli z przedszkoli i szkół wytypowanych do likwidacji w ramach reorganizacji sieci placówek oświatowych w mieście. W spotkaniu uczestniczył m.in. prezydent Norbert Mastalerz, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kołek, a także Anna Czaplińska naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu. Rodzice przyszli dobrze przygotowani, z serią pytań dotyczących zasadności planów likwidacyjnych oraz analizą demograficzną bazującą na danych GUS-u. W imieniu Przedszkola numer 7 głos zabierał jeden z rodziców Adam Błachowicz, który apelował do radnych.
Po pięciu radnych wchodzących w skład siedmioosobowej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu przy Tarnobrzeskiej Radzie Miasta glosowało przeciwko projektom uchwał intencyjnych w sprawie likwidacji tarnobrzeskich placówek. Mowa o przedszkolach numer 7 i 5, Gimnazjum numer 1 oraz szkole Podstawowej w Miechocinie. Mówi przewodniczący komisji radny Stanisław Uziel.