Region: Sabat i Stój poza finałami swoich konkurencji

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Dla Anny Sabat oraz Bartłomieja Stója Mistrzostwa Świata w Dosze już się zakończyły. Mordercze warunki w trakcie rywalizacji chodziarek i chodziarzy.

Wychowanka Sparty Stalowa Wola Anna Sabat nie awansowała do finału biegu na 800 metrów. Ostatecznie została sklasyfikowana na 21. miejscu. W finałowym konkursie rzutu dyskiem zabrakło Bartłomieja Stója. Wychowanek Victorii Stalowa Wola przepadł w eliminacjach. Ekstremalnie trudne warunki atmosferyczne panowały w trakcie startów chodziarek i chodziarzy sportowych. Na dystansie 20 kilometrów Katarzyn Zdziebło z LKS Stal Mielec zajęła 21. miejsce. Z kolei wśród panów na dystansie 50 kilometrów wysokie 13. miejsce zajął jej klubowy kolega Rafał Augustyn, a przez błąd sędziów musiał dodatkowo pokonać 2-kilometrową pętlę. Wychowanek stalowowolskiej Sparty Artur Brzozowski zajął 22. pozycję, a Rafał Sikora (pierwszy klub Sokół Mielec) był 28.