Rudnik: Biegali leśnymi ścieżkami

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

“Po świeży oddech tylko do lasu” pod takim hasłem odbył się kolejny bieg po rudnickich lasach. Organizatorem imprezy biegowej był już po raz drugi Miejski Klub Sportowy Orzeł Rudnik.  Piłkarze rudnickiego  Orła organizując kolejny piknik sportowy na terenie ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej Kopki w Nadleśnictwie Rudnik zachęcali młodzież do aktywności sportowej. Mówi prezes MKS Orzeł Rudnik Adam Konior.

Partnerem imprezy biegowej “Po świeży oddech tylko do lasu” jest Nadleśnictwo Rudnik. Jarosław Kiełbowicz z nadleśnictwa przyznał, że ścieżki  na terenie rudnickiego nadleśnictwa są idealnym miejscem do uprawiania takiej aktywności fizycznej i odpoczynku.

Dlatego młodzi zawodnicy mieli do pokonania trasy biegnące leśnymi duktami, przez malownicze tereny Nadleśnictwa Rudnik. Zaś start i meta  znajdowały się tuż przy majestatycznym 350-letnim dębie szypułkowym. A o to zwycięzcy biegu, którzy najbardziej skorzystali z dobrodziejstw rudnickich lasów:

– w kategorii 9-10 lat  wśród dziewcząt zwyciężyła Klara Iskra, a wśród chłopców Mateusz Mierzwa,

– w kategorii 11-12 lat wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Milena Chaber, a wśród chłopców Arkadiusz Kukulski,

– w kategorii 13-14 lat  wśród dziewcząt zwyciężyła Weronika Reichert, a wśród chłopców Kornel Wamyj,

– w kategorii 15-16 lat wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Magda Sojka, a wśród chłopców Oliwier Łomotowski,

– i wreszcie w kategorii open na 1000 metrów wśród dziewcząt zwyciężyła Anna Sojka, a wśród chłopców Marcel Bełżek.

Zorganizowana impreza jest jednym z punktów programu obchodów jubileuszu klubu, ponieważ  Orzeł Rudnik świętuje w tym roku100-lecie swojego istnienia

Trzymamy więc kciuki za realizację kolejnych ciekawych wydarzeń sportowych i gratulujemy jubileuszu.