Sandomierz: Szlak Przygody dotarł do Sandomierza.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Powiat sandomierski już oficjalnie stał się częścią świętokrzyskiego Szlaku Przygody.
Region sandomierski to siódma jego kraina. Nazwa 'Kraina Trzech Rzek” odwołuje się do płynących tam Wisły, Opatówki i Koprzywianki. Pętla Szlaku Przygody przebiegać będzie przez wszystkie dziewięć gmin powiatu. Obejmie największe atrakcje turystyczne regionu.
Trasa zaczynać się będzie na sandomierskim Rynku, a ostatnim jej punktem będą Góry Pieprzowe.
Wśród polecanych gościom do odwiedzenia miejsc są m.in. sandomierska starówka, zespół pocysterski w Koprzywnicy, kurhanowe cmentarzysko w Kleczanowie, sanktuarium w Sulisławicach, punkt pomiaru poziomu Wisły w Zawichoście czy Sandomierski Szlak Winiarski.
Obecnie trwa inwentaryzacja lokalnej bazy noclegowo-gastronomicznej. Wkrótce na trasie staną tablice Szlaku Przygody z mapami i opisami atrakcji turystycznych.
Oficjalnie ruszył już nabór partnerów programu lojalnościowego Szlaku. W spotkaniu, które odbyło się w Sandomierzu, uczestniczyli przedstawiciele miejscowych samorządów oraz przedsiębiorcy z branż turystycznej, gastronomicznej, noclegowej i winiarskiej.
Świętokrzyski Szlak Przygody zadebiutował w zeszłym roku. Dotąd liczył 850 kilometrów, 6 krain i blisko sto oznakowanych atrakcji. Polska Organizacja Turystyczna certyfikowała go jako Najlepszy Produkt Turystyczny 2013 roku.
Turystom Szlak pozwala wygodniej, łatwiej i taniej poznawać Świętokrzyskie. Zbierając na specjalną kartę punkty za pieniądze wydane na trasie, można je potem wymienić na nagrody, rabaty bądź dodatkowe świadczenia u partnerów.
W sieci jest już prawie 80 podmiotów z województwa.
Szlak Przygody to największy sieciowy produkt turystyczny w Polsce. Projekt realizuje Partnerstwo sześciu Lokalnych Grup Działania z województwa świętokrzyskiego, a finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Poszerzenie Szlaku o obszar powiatu sandomierskiego współfinansowane jest przez Szwajcarię w ramach programu 'Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością”.