Stalowa Wola: Sześć ofert w przetargu na budowę hospicjum
Sześć firm stanęło do przetargu na budowę Hospicjum w Stalowej Woli. Dla przypomnienia poprzedni przetarg został unieważniony w związku z błędnym zakwalifikowanie m obiektu, a w związku z tym wyższym podatkiem, co podrożało inwestycję. W powtórzonym przetargu miasto na budowę Hospicjum wraz z poradnią medycyny paliatywnej zarezerwowało kwotę blisko 21, 6 miliona złotych brutto.
Tym razem tylko jedna firma mieści się w założonej kwocie. Pesam z Dębicy zaoferował realizację inwestycji za nieco ponad 21,1 miliona złotych. Natomiast najdroższa oferta była o blisko 8 milionów droższa od zarezerwowanej kwoty. Na razie trwa analiza ofert. Inwestycja będzie realizowania w systemie ‚zaprojektuj i wybuduj’. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przypomniał, że hospicjum, które powstanie przy Kwiatkowskiego obok Ambulatorium będzie obiektem modelowy.
Co ważne poradnia medycyny paliatywnej, która powstanie przy hospicjum będzie ogólnodostępny.
Znajdzie się też miejsce edukacyjne dla wolontariuszy gdzie będą się odbywać m.in. szkolenia i warsztaty dla osób, które chciały by się podjąć opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi. Budynek będzie częściowo podpiwniczony, jednopiętrowy z możliwością rozbudowy. Co ważne będzie połączony z Ambulatorium, co pozwoli wykorzystać również potencjał przychodni. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie teren wokół jako miejsce do rekreacji dla pacjentów i ich rodzin. Na realizację tej inwestycji Stalowa Wola otrzymała 15 milionów złotych dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Według planów hospicjum wraz z poradnią ma być gotowe w 2023 roku.