Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Toruń: Grad medali

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Toruniu odbyły się 29. Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Jednocześnie odbywały się także Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz historyczna pierwsza edycja Halowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy. Z dalekiego wyjazdu w radosnych nastrojach wrócili zawodnicy Stalowowolskiego Klubu Biegacza, którzy przywieźli aż siedem medali. Dwa złota zdobyli Bogdan Dziuba (1500 metrów, 3000 metrów  – kategoria M45), Stanisław Łańcucki (1500 metrów, 3000 metrów – M60), złoto na 3000 metrów i srebro na 1500 metrów wybiegał Adam Szymański (M70), a brąz na 1500 metrów zdobył Marcin Nowak (M35). Mówi Bogdan Dziuba, prezes Stalowowolskiego Klubu Biegacza.

– Do rekordu kraju na 3000 metrów czegoś zabrakło – komentuje Bogdan Dziuba.

Z kolei tak swój start ocenił kolejny stalowowolski podwójny złoty medalista Stanisław Łańcucki.

Z rekordem kraju na dystansie 3000 metrów w kategorii wiekowej M70 wrócił do Stalowej Woli Adam Szymański. – Bez ciężkiej pracy nie ma wyników – mówi złoty i srebrny medalista z Torunia.

Do Torunia wybrał się również kolejny debiutant z Podkarpacia. Grzegorz Lipiec (Klub Sportowy Harpagan Tarnobrzeg) reprezentował naszą rozgłośnię radiową i przywiózł jeden brązowy medal ze zmagań dziennikarzy. W klasyfikacji masters zajął z kolei siódme miejsce w biegu na 1500 metrów (M35) i dziesiąte na 400 metrów (M35).