Stalowa Wola: Polonia amerykańska chce konkretnej współpracy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na efekty tych spotkań i rozmów trzeba będzie poczekać, ale jest pole do współpracy i otwartość na nią ze strony Stalowej Woli. Natomiast zanim uczestnicy I Forum Polonii Amerykańskiej w Polsce opuścili Stalową Wolę mieli okazję zwiedzić Hutę Stalowa Wola i na żywo obejrzeć nowoczesny sprzęt zbrojeniowy powstający tutaj na potrzeby Polskiego Wojska. (Marta Górecka)

Prezydent Lucjusz Nadbereżny przyznał, że to spotkanie to ogromna szansa na promocję gospodarczą Stalowej Woli i nawiązywanie kontaktów biznesowych. A Stalowa Wola jest otwarta m.in. na lokowanie się kolejnych przedsiębiorców na gotowych uzbrojonych terenach:

Oraz że takie spotkania będą odbywać się co roku i w ten sposób będzie się zacieśniać współpraca z 20 milionami Polaków żyjących poza granicami kraju będzie się zacieśniała. Tak robią Chińczycy, Hindusi, czy Żydzi:

Jak choćby uczestnik forum Mark Bialik, który w Kanadzie prowadzi znaną na świecie firmę Eurocom zajmującą się produkcją laptopów i technologii komputerowej wykorzystywanej przez Apple Computers Lockheed Martin Airbus Siemens, czy US Navy. Co ważne goście liczą na to, że nie skończy się tylko na spotkaniach, wymianie uprzejmości i rozmowach, ale że efektem Forum będą konkretne działania i współpraca:

W Stalowej Woli gościli uczestnicy I Forum Polonii Amerykańskiej w Polsce. Było to ważne wydarzenie nie tylko ze względu na tematykę forum, ale też dlatego, że po raz pierwszy takie forum odbywa się poza granicami ich kraju. Polonusi poznawali Potencjał Gospodarczy Województwa Podkarpackiego. W ramach Objazdu Studyjnego w Stalowej Woli zapoznali się z potencjałem i ofertą gospodarczą miasta. Do tematu wprowadził prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Goście obejrzeli również filmy promocyjne o Stalowej Woli, wysłuchali prezentacji na temat Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK Wisłosan oraz zapoznali się ofertą Huty Stalowa Wola. Dla polonii ta wizyta to m.in. łamanie stereotypów. Mówi Grzegorz Fryc prezes Pangea Network organizacji wspierającej przedsiębiorczość i innowacyjność oraz łączącej młodych polskich profesjonalistów w Stanach Zjednoczonych i na świecie: