Sukces stalowowolskich strażaków.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A było ich cztery: indywidualne- bieg na 100 m z przeszkodami i wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni oraz konkurencje drużynowe tj. sztafeta pożarnicza 4 x 100 m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. I w tym ostatnim ustąpili pola drużynie z Brzozowa i to ona zajęła trzecie miejsce w zawodach po Stalowej Woli i Nisku. W mistrzostwach brało udział 21 drużyn, reprezentujących wszystkie Komendy Miejskie i Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa podkarpackiego.
(Marta Górecka)
I tak udaje się od lat wygrywać, choć team strażacki ze Stalowej Woli cały czas czuje na karku oddech rywali, bo Nisko, podobnie jak w poprzednich latach, plasuje się na II miejscu. Raz nawet, 4 lata temu, stalowowolscy strażacy ustąpili pola kolegom z Niska, kiedy nie udało im się ukończyć jednej z konkurencji. Ale rywalizacja jest coraz bardziej zacięta

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli zdobyła kolejny mistrzowski tytuł w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym. Stalowowolska drużyna od lat staje na najwyższym stopniu podium, mimo że skład drużyny się zmienia, a Stalowa Wola by przygotować się do mistrzostw musi korzystać z kilku obiektów, o czym wspomniał Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Stalowej Woli Jerzy Lipko