Tarnobrzeg. 9 medali dla zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dwa złote medale, jeden  srebrny i sześć brązowych przywieźli  tenisiści stołowi Integracyjnego Klubu Sportowego  Jezioro Tarnobrzeg z  Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych. Rozgrywki odbyły się w Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie.

Mistrzem Polski w singlu i w deblu został Krzysztof Żyłka.  Wicemistrzem Polski w singlu i brązowym medalistą w deblu został Paweł Włodyka. Dwa brązowe medale w singlu i w deblu zdobył Janusz Chamot. Kolejne brązowe medale dla tarnobrzeskiego klubu zdobyli, mikst Paweł Mazuryk i Joanna Ryba KS AZS UWM Olsztyn. W singlu mężczyzn w klasie 1-2 wózki brąz wywalczył Piotr Sokalski, a w deblu mężczyzn  klasy 11 medal brązowy przywiózł z Krakowa Paweł Demkowicz wraz z zawodnikiem START Łódź Wiktorem Kwiatkowskim.

Przed zawodnikami IKS-u kolejne zawody. 2 października rozpocznie się Turniej Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych  w Gorzowie Wielkopolskim, a 9  października – Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Wiśle.