Tarnobrzeg. Inwestycje nad Jeziorem Tarnobrzeskim i w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Rewitalizacja części terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim, budowa ulic Plażowej i Żeglarskiej – przyległych do zbiornika, rondo u zbiegu Żeglarskiej z Siarkową, to przedsięwzięcia, które według planów mają zostać zrealizowane do końca 2021 roku. – Dzięki tym inwestycjom akwen i jego otoczenie zyskają nową jakość – powiedział prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.
Parkingi, cztery obiekty gastronomiczne z wyposażeniem, toaleta publiczna, park linowy, trzy place zabaw, altany grillowe, boiska do siatkówki, ławki, kosze na śmieci, przebieralnie wejdą w skład infrastruktury, która wkrótce powstanie nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Inwestycja pochłonie ponad osiem milionów złotych. Została dofinansowana. Zakończył się drugi przetarg na realizację zadania. Dwóch przedsiębiorców zaoferowało kwotę niższą od zakładanej przez miasto. Początek robót planowany jest na wiosnę przyszłego roku.
Ulice Plażowa i Żeglarska to łącznie ponad pięciokilometrowy odcinek sąsiadujący z linią brzegową zbiornika. Stan obydwu jest fatalny, ale są pieniądze na ich przebudowę – ponad osiem milionów złotych łącznie z dofinansowaniem. Według założeń roboty modernizacyjne dróg mają ruszyć także wiosną przyszłego roku.
Mówi prezydent, Dariusz Bożek.
U zbiegu ulic Żeglarskiej i Siarkowej powstanie rondo.
Innym projektem, który będzie realizowany w Tarnobrzegu jest modernizacja kilometrowego odcinka ulicy Zakładowej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Miasto otrzymało promesę na realizację przedsięwzięcia w wysokości dwóch milionów trzystu tysięcy złotych. Wartość inwestycji to około cztery miliony złotych. Przetarg na budowę drogi ma zostać ogłoszony w październiku.
Dariusz Bożek podkreślił, że prace, które zostaną zrealizowane i te, które są w planach tworzą wspólną koncepcję.
Prezydent wspomniał też o staraniach miasta o dofinansowanie przebudowy trzech fragmentów dróg. Zostały złożone wnioski na modernizację półkilometrowego odcinka ulicy Strefowej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, nieco ponad kilometrowego odcinka ulicy Mickiewicza oraz przekraczającej dwa kilometry ulicy Orląt Lwowskich. Miasto czeka na decyzje o przyznaniu funduszy.