Tarnobrzeg: Kolejne sukcesy pływaków z UKS Delfin

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Blanka Krasowska i Bartosz Turbak z Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin – najlepszymi zawodnikami wiosennej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci w wieku 11 i 12 lat.

W Finałowej Lidze w Rzeszowie uczestniczyło 300 zawodników i zawodniczek z 21 klubów podkarpackich. UKS Delfin Tarnobrzeg, w którego składzie przeważają uczniowie Szkoły Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu, w klasyfikacji medalowej zajął drugie miejsce z dorobkiem ośmiu medali: czterech złotych, trzech srebrnych i jednego brązowego. UKS Delfin w klasyfikacji  drużynowej zajął trzecie miejsce.

Blanka Krasowska i Bartosz Turbak okazali się najlepszymi zawodnikami trzeciej edycji Podkarpackiej Ligi jak i całej Ligi. W gronie najlepszych 1letnich zawodników znalazła się jeszcze Oliwia Czajkowska. Która zajęła trzecie miejsce, a w śród chłopców 11letnich piąte miejsce zajął Michał Kozioł. Drużynę UKS Delfin reprezentowało 19 zawodników w składzie: Blanka Krasowska, Oliwia Czajkowska, Urszula Turbak, Natalia Kruk, Anita Tacik, Salomea Bator, Aleksandra Dusak, Maria Bednarz, Łucja Koper, Magdalena Rynduch, Kaia Bouchard, Bartosz Turbak, Wojciech Mlazga, Rafał Zwadowski,, Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Leon Wójtowicz, Michał Kozioł, Daniel Szymański.