Tarnobrzeg. Młodzi pływacy z pięcioma krążkami.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W miniony  weekend na tarnobrzeskiej pływalni krytej odbyły się zawody w ramach jesiennej edycji Podkarpackiej Ligii Pływackiej Dzieci od 10 do 11 roku życia. Podczas zmagań wychowankowie UKS Delfin Tarnobrzeg wywalczyli pięć medali.

W zawodach startowało blisko 140 zawodników z 15 klubów województwa podkarpackiego. UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 19-osobowa ekipa. Podopieczni trener Angeliki Michalik, zdobyli: jedno złoto, jedno srebro i trzy brązy.

Złoty krążek zdobył Nikodem Bajer za 200 metrów stylem klasycznym. Do grona medalistów weszli Albert Borkowski – srebro i brąz, Igor Majewski – brąz, Jan Pyka również brąz. W klasyfikacji drużynowej klub UKS Delfin Tarnobrzeg uplasował się na czwartym miejscu.

Z uwagi na trwającą pandemię zawody odbyły się bez udziału publiczności.