Tarnobrzeg, region. Spotkania z przedstawicielami Energopolu.
Przedstawiciele tarnobrzeskich władz miasta w ostatnich dniach rozmawiali z reprezentantami głównego wykonawcy budowy obwodnicy Tarnobrzega, firmy Energopol Szczecin S.A, oraz podwykonawcy odpowiedzialnego za projekt inwestycji Lafrentz Polska Sp. z o.o.
Przypomnijmy firma Energopol złożyła w Sądzie Rejonowym w Szczecinie wniosek o upadłość.
O efektach rozmów mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tarnobrzega, Wojciech Lis.
Z przedstawicielem firmy projektowej w przyszłym tygodniu ma rozmawiać naczelnik tarnobrzeskiego wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega.
Obwodnica, łącząca drogi wojewódzkie nr 723 i 871 i rozładowująca ruch w centrum miasta miała być udostępniona do ruchu w czerwcu przyszłego roku. Wartość inwestycji to około 61 milionów złotych.
Energopol jest także głównym wykonawcą kontraktu pod nazwą „Ochrona Przeciwpowodziowa Sandomierza”. Przedsięwzięcie obejmuje między innymi zabezpieczenie przeciwpowodziowe w obrębie ujścia rzeki Atramentówki, budowę nowej pompowni w miejscowości Koćmierzów graniczącej z Tarnobrzegiem i śluzy grawitacyjnej na prawym wale Wisły w tej samej miejscowości, a także kanału odprowadzającego wodę z Atramentówki do pompowni. W ramach zadania przewidziano zabezpieczenie wałów rzeki Koprzywianki – lewego o długości blisko 13 kilometrów oraz czternaście i pół kilometra prawego, budowę przepompowni wody w miejscowości Szewce w Gminie Samborzec, rozbudowę wału opaskowego zabezpieczającego przed wodami powodziowymi Hutę Szkła i osiedle mieszkaniowe w Sandomierzu wraz z rozbudową wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły od ulicy Lwowskiej do połączenia z wałem Koćmierzów. Termin wykonania prac mija w 2020 roku tymczasem niektóre z nich stanęły.