Tarnobrzeg. Podsumowano projekt „Stop cyberprzemocy w szkole”.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Projekt był realizowany w ramach dofinansowanej z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 'Akademii Aktywnych Obywateli. Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych'.

 

– Internet jest pożyteczny, ale trzeba  z niego korzystać świadomie i z odpowiedzialnością – tłumaczy Damian Szwagierczak.

 

Przedstawiciel Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji im. Akademii Miechocińskiej, Anna Rawska, pomagająca grupie nieformalnej w działaniach projektowych zaznacza, że  w sieci wiele osób czuje się anonimowo i  działa bez obawy o konsekwencje.

 

Projekt „Stop cyberprzemocy w szkole” podsumowano dziś  w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu. Konferencja z udziałem między innymi psychologa i przedstawiciela policji zebrała w Sali Sejmowej tłum młodych osób.

Przedsięwzięcie realizowała grupa nieformalna, w skład której wchodzili: koordynator Damian Szwagierczak, pedagog Katarzyna Sawicka oraz Witold Bochyński, zajmujący  się stroną księgowo-finansową.

W inicjatywę zaangażowani byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu oraz podopieczni Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

W ramach projektu młodzież wzięła udział w warsztatach poświęconych zagadnieniu. Powstaje również filmowy spot społeczny, który do końca tego roku zostanie rozesłany do różnego typu szkół.

 Pedagog szkolny z LO imienia Mikołaja Kopernika przyznała, że tematyka cyberprzemocy zainteresowała młodzież. – Już podczas pierwszych zajęć z psychologiem uczniowie pojęli rangę problemu – dodała Katarzyna Sawicka.