Tarnobrzeg. Wielki sukces zawodników z tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Do zawodów przygotowywał się również Maciej Boroń. Niestety  z powodu choroby nie mógł wziąć udziału  w zmaganiach.

Tai Chi, to chińska sztuka walki, ale też relaksu i medytacji. Jest praktykowana przez miliony osób na całym świecie. Równoważy ciało, oddech, energię i umysł.

Na zdjęciu od lewej: Jadwiga Sochaj, Wojciech Wesoliński, Renata Dąbrowska.

Wojciech Wesoliński, trener w 'Nan Bei – Biały Żuraw',  wywalczył srebro w kategorii formy obligatoryjne,   za formę  ręczną 42. Podkreśla, że Tai Chi może ćwiczyć każdy. Większość uczestników zajęć nie bierze udziału w treningach po to,  aby stratować w zawodach.

Na szczycie podium, za formę tradycyjną  z wachlarzem 56, w kategorii broń różna, stanęła Renata Dąbrowska.

Sześć medali wywalczyła trójka przedstawicieli tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi 'Nan Bei – Biały Żuraw' podczas XIII Grand International Wushu Festival i XXII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu  w Puławach. Zawodnicy startowali w konkurencjach taijiquan.

Jadwiga Sochaj, trenerka w tarnobrzeskiej szkole Tai Chi, zdobyła dwa złota: za formę Yang 40 i formę  32  z mieczem, oraz dwa srebra: za formę 45 stylu Wu i formę 73 stylu Sun.