Uroczyste obchody Święta Wojaka Polskiego w Nisku
Uroczystość obchodów Święta Wojska Polskiego na Placu Wolności w Nisku zakończyła defilada udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i Wojskowej Orkiestry z Rzeszowa oraz kompanii honorowych innych służb. Druga część obchodów wojskowego święta odbyła się wieczorem w Niżańskim Centrum Kultury 'Sokół', były arie operowe, rys historyczny i projekcja filmu 'Bitwa Warszawska'.
(Marta Górecka)
Był również Apel Pamięci i salwy honorowe
Była to również okazja do wręczenia nominacji na wyższy stopień, a także nagród i odznaczeń, wśród nich były m.in. 'Gwiazdy Iraku' i 'Gwiazdy Afganistanu'. Potem przyszedł czas na przemówienia. Wiceburmistrz Niska Teresa Sułkowska przyznała z dumą, że garnizon niżański, który rośnie w siłę, jest obecny w życiu miasta
Przemarsz, uroczysty apel, odznaczenia, salwa honorowa, przemówienia i defilada – tak wielkim skrócie wyglądały w Nisku obchody Święta Wojska Polskiego. Świętował niżański garnizon wojskowy w którym stacjonują od jesieni ubiegłego roku już 3 jednostki. Obok dotychczasowego gospodarza 3 Batalionu Inżynieryjnego, funkcjonuje w Nisku 16 Batalion Saperów z Tczewa który również znalazł się w strukturach 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Kompania Regulacji Ruchu z Oleśnicy podlegająca Inspektoratowi Wsparcia Sił Zbrojnych RP.
Obchody wojskowego święta rozpoczęła uroczysta msza św. w Sanktuarium św, Józefa. Potem nastąpił przemarsz kompanii reprezentacyjnych pod pomnik na Placu Wolności, gdzie odbył się uroczysty apel. Dowódca Garnizonu Nisko i jednocześnie dowódca 3 batalionu podpułkownik Leszek Stępień w krótkim rysie historycznym przypomniał wydarzenia z 15 sierpnia 1920 roku, mówił też o współczesnej roli wojska.