Żarówka: Tłumy na Paradzie Konnej w Żarówce.
Publiczność miała również okazję podziwiać klacze rasy małopolskiej i polskiego konia zimnokrwistego. W ramach przeprowadzonego czempionatu, czempionką w rasie małopolskiej została Moda- Zbigniewa Bały z Podlesia, a spośród polskiego konia zimnokrwistego tytuł ten zdobyła Abwera – Tadeusza Skrzyniarza z Dulczy Małej.
(Tomasz Łępa)
Wiele emocji dostarczyły konkursy w powożeniu zaprzęgami, w których udział wzięło kilkanaście ekip. Nad ich przebiegiem czuwali przedstawiciele Okręgowego Związku Hodowców Koni z Rzeszowa. W amatorskich zawodach zaprzęgów z dużymi końmi wygrał Feliks Jaje z Radomyśla Wielkiego z luzakiem Józefem Kużdżałem, któremu pokonanie parkuru z 12 bramkami bez żadnego błędu zajęło półtorej minuty. Z kolei w gronie zaprzęgów sportowych najlepiej spisała się ekipa Andrzeja Pelca z powożącym Adamem Malmukiem i luzakiem Krystianem Górskim, którzy bezbłędnie uwinęli się z przejazdem w niespełna minutę.
Parada Konna jest organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Radę Sołecką w Żarówce z jej pomysłodawcą, sołtysem Aleksandrem Mrozem na czele, przy współpracy z Okręgowym Związkiem Hodowców Koni z Rzeszowa, OSP w Żarówce i Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim- mówi jedna z organizatorek, radna Józefa Smagacz.
Tysiące osób podziwiało powożących zaprzęgami, pokazy umiejętności kawaleryjskich oraz piękne klacze rasy: polski koń zimnokrwisty oraz małopolskiej podczas 7. Parady Konnej w Żarówce.
W niedzielne popołudnie do Żarówki ściągnęły tłumy miłośników koni z Podkarpacia i Małopolski. Byli także goście z Ukrainy i Słowacji.
Imprezę rozpoczął przejazd bryczek przez Żarówkę. Na miejscowy stadion poprowadzili je pasjonaci kawalerii ze Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5. Pułku Strzelców Konnych. Kawalerzyści z grupy rekonstrukcyjnej przypomnieli zasługi tej wojskowej formacji i zaprezentowali publiczności umiejętności władania lancą i szablą. Mówi burmistrz Radomyśla Wielkiego, Józef Rybiński.